Jak ustawić szablon na blogu?

Dużo osób pytało mnie już jak ustawić szablon na blogu. Pobieramy szablon, nieważne czy był na zamówienie czy z galerii, po prostu podoba nam się i chcemy go mieć na blogu. I tu zaczyna się zabawa. Wbrew pozorom, jest to rzeczą naprawdę banalną i zaraz wam wyjaśnię co i jak. Słoneczka, przed pobraniem szablonu upewnijcie się, że macie na komputerze program WinRaR. Program jest bardzo użyteczny i zajmuje mało miejsca. Bez problemu można pobrać go z internetu. No to jedziemy z instrukcją ^.^

1. Gdy już mamy pobrany szablon, na pulpicie powinna nam wyskoczyć nowa ikonka. 


2. Klikamy prawym przyciskiem myszy i najeżdżamy na opcję ''Wypakuj tutaj''.


3. Na pulpicie pojawią nam się wtedy nowe ikonki ''Szablon'', ''Nagłówek'' i ''Button1''. Zawartość pakunku zależy od ilości zapakowanych plików czy obrazów przez szabloniarza.


4. Wchodzimy na swojego bloga i klikamy  ''Projekt''. Wtedy otworzy nam się pulpit bloggera, gdzie należy kliknąć ''Utwórz/Przywróć kopię zapasową''.5. Po wykonaniu kroku czwartego, powinno nam się pojawić okienko z dwoma przyciskami ''Pobierz pełny szablon''. Tu przy okazji wyjaśnię, że chodzi o zapisanie swojego dotychczasowego szablonu, gdyby coś poszło nie tak. Drugi przycisk to ''Wybierz plik'', co w tej chwili nas powinno najbardziej interesować, więc klikamy na niego.


6.  Po kliknięciu, wyświetli nam się okienko z plikami, które chcemy wgrać. Odnajdujemy nasz plik z szablonem, po czym wgrywamy go. Gdy już go wgramy, klikamy po prostu przekaż.


7. Jeżeli po pobraniu szablonu od szabloniarza, wyświetli nam się ikonka z białą kartką, to czyli jest to po prostu plik XML, którego nie trzeba rozpakowywać. Wystarczy tylko pominąć kroki 2 i 3 a reszta jak w instrukcji.

I gotowe! Możemy cieszyć się nowym wyglądem bloga. Mam nadzieję, że wyjaśniłam wszystko jasno i zrozumiale :P
Jeżeli jednak coś będzie niejasne lub czegoś nie zrozumieliście, nie bójcie zapytać się o to szabloniarzy, którzy zawsze wam pomogą. ^.^

1 komentarz:

  1. 1. Fajna, jasna instrukcja. I wbrew pozorom przydatna, bo jest wiele osób, które nie wiedzą jak poprawnie wgrać szablon na bloga.
    2. Masz świetną tapetę na pulpicie :D
    3. Mogłaś wspomnieć o legendzie, że ktoś niby kiedyś wykupił licencje na WinRara xD

    OdpowiedzUsuń